WordPress Link Verme-Link Ekleme

WordPress Link Verme-Link Ekleme

Bu makalemde ben sizlere WordPress link verme işlemleri nasıl yapılır bunu beraber öğreneceğiz. Öncelikle wordpress ile ilgili hiç bilgi sahibi değilseniz şiddetle wordpress e giriş yazımı okumanızı tavsiye ederim.   Şu hususa değinmeden geçmek istemiyorum bu makalemi okurken lütfen bildiklerinizi unutun ve yazdıklarıma odaklanın ki  WordPress’te link nasıl verilir detaylı şekilde öğrenmiş olasınız. Şimdi dediklerime dikkatli şekilde bakalım. Bu makalemde ben sizlere WordPress yazıya link verme , WordPress  resme link verme  gibi konulara değineceğiz. Ama ben en çok yazıya link verme işlemleri olduğu için öncelik yazıya link verme konusunu anlatacağım.

WordPress Link Verme(Yazıya)

Öncelikle WordPress link verme işlemini gerçekleştirebilmek için Admin panelinden giderek Yazılar >> yeni ekle denilir ve yeni sayfa açılır. Yeni ekle dedikten sonra karşımıza son derece kullanışlı WordPress’in varsayılan editörü açılmaktadır.

WordPress Link Verme

Açılan Editör sayfasından yukarıdaki resim de görsel kısmı tıklanır. Akabinde Bağlantı Ekle/Düzenle sekmesinden devam edilir. Öncelikle link vermek istediğimiz kelime yada cümleyi seçmememiz lazım. Seçme işlemi bittikten sonra Bağlantı Ekle/Düzenle denilir ve link ekleme sayfası açılacaktır.

WordPress Link Ekleme

Görüldüğü gibi WordPress link verme işlemini gerçekleştirmek içi 1  numaralı alanda yazımızı seçiyoruz. Daha sonra link ekle menüsü tıklanır. Açılan sayfada hangi linke gitmesini istiyorsak o link adresini yapıştırıyoruz. En sonunda 5 numaralı alanda tamam denilerek işlemleri bitirmiş oluyoruz. Ben burada WordPress Link Ekleme işini yaparken aslında elimde kopyalanmış olan bir link mevcut olduğundan direk 3 numaralı alanda yapıştırarak direk link ekleme işini yapmış olduk. WordPress Link Ekleme yapıldıktan sonra site içerisinde url yada link eklemek gerekiyorsa link vermiş olduğumuz yazı üzerine gelinerek tıklanır ve link ekleme işlemlerinin yapıldığı ayarlar kısmı açılır.

WordPress Link Ekleme 2

Bağlantı Seçenekleri Tıklanır detaylı WordPress Link Ekleme işlemlerinin yapıldığı pencere açılır.

WordPress Link verme 3

Açılan bu pencerede site çerisinde link eklemek istediğimiz sayfayı Ara kısmında yazarak aratıyoruz. İstenilen sayfa gedikten sonra tamam denilir ve site içi WordPress Link verme işlemini bitirmiş oluyoruz. Umarım faydalı olmuştur.

 

YORUM YAZIN