Word Sayfayı İkiye Bölme Nasıl Yapılır

Word Sayfayı İkiye Bölme Nasıl Yapılır

Word Sayfayı İkiye Bölme Nasıl Yapılır sorusu aslında herkesin merak ettiği bir konu. Ben burada sizlere detaylı bir şekilde word sayfayı ortadan ayırma yada word sayfayı ikiye bölme nasıl yapılır sizlere anlatacağım. Bu arada kullanmış olduğunuz Office versiyonu farklı olabilir hiç panik yapmanıza gerek yoktur. Çünkü mantık olarak hepsi aynıdır. Ben kendim Word 2013 kullanıyorum. Dolayısıyla resimlendirme yapılırken ve sizlere anlatırken 2013 versiyonu üzerinden gideceğim. Öncelikle word Sayfayı ikiye bölme konusuna başlamadan önce başlat menüsünden Word programımızı açıyoruz. Açtıktan sonra word içerisine metin ekleyerek daha sonra eklenmiş olan metin üzerinden word sayfayı ikiye bölme nasıl yapılır hep birlikte bakacağız. Ben burada örnek Olsun diye İstiklal Marşımızı aldım ve bunun üzerinden devam edeceğim.

word sayfayı ikiye bölme

Görüldüğü gibi 1 sayfa da yazı devam edince otomatik olarak 2. sayfaya atıyor. Bizim istediğimiz aslında bu değildir. Bizim istediğimiz Word sayfayı ikiye bölmek olayıdır. Bunun için de üst menüyü kullanacağız . Sayfa Düzeni>>Sütunlar>>Diğer Sütunlar yolunu izleyerek sayfayı ikiye bölme işlemlerine başlıyoruz.

word sayfayı ikiye bölmek

Diğer Sütunlar denildikten sonra kaşımıza sütunlar penceresi açılacaktır. Bizler açılan bu pencerede sayfayı ikiye bölme işlemlerimizi yaparken ayarların yapılacağı sayfa oluyor aynı zamanda.

word sayfayı ikiye bölme nasıl yapılır

Şekilde görüldüğü gibi 1 numaralı alanda word tarafından bizlere sunulmuş hazır şablonlar mevcut. Bu şablonlardan birini kullanabiliriz. Eğer ayırmak istediğimiz sütun sayısı şablonlarda mevcut değil ise; 2 Numaralı alanda sütün sayısını girebiliriz. Sütün sayısını girdikten sonra Hemen alt kesiminde genişlik ve aralık sekmesinde sütün genişliğini özel olarak ayarlayabiliriz. Yapılan bu ayarların ön izlemesini de 4 numaralı alanda yapabiliyoruz. Şimdi gelelim can alıcı kısma sayfayı ikiye bölme işlemi yapıldıktan sonra word sayfayı ikiye bölme araya çizgiyle nasıl yapılır. Araya çizgi ile sayfayı ikiye bölmek için 4 numaralı alnın hemen üst tarafında yer alan Araya çizgi koy sekmesini işaretlememiz gerekir. Bu sekmeyi işaretledikten sonra belgemiz artık aşağıdaki gibi olacaktır. 

word araya çizgi koyarak sayfayı ikiye bölmek

word sayfayı ikiye bölme nasıl yapılır şeklindeki 3 numaralı alanda eğer herhangi bir seçim yapılmaz ise tüm sayfaları böler aslında buda istemediğiniz bir olaydır. İstenilen sayfadan itibaren bölme işlemine başlamak için 3 numaralı alanda “Bu noktadan ileriye” seçeneğini seçmek gerekmektedir. Aksi durumda olmaz .Bu makalemiz burada sonlanmış bulunmaktadır. Böylelikle microsoft word sayfayı ikiye bölmek, word sayfa bölme yada araya çizgi koyarak sayfayı iki bölme nasıl yapılır sorularının cevabını sizlere açıklamaya çalıştım. Lütfen Takıldığınız noktalarda yorum satırına soru olarak sorabilirsiniz. Teşekkürle diğer bir makalemde görüşmek üzere.

Paylaşılmayan Bilgi; Bilgi Değildir.

Lütfen Sesimi Daha Fazla Duyurabilmek  ve Sizlere ulaşabilmek adına Siteme Abone Olursanız Daha Geniş Kitleye Sayenizde Ulaşmış Olacağım. Teşekkürler.

YORUM YAZIN