Word Çerçeve Nasıl Eklenir

Word Çerçeve Nasıl Eklenir

Word Çerçeve Ekleme Nasıl Yapılır sorusuna cevap vermek için temel anlamda Microsoft office word bilgisine sahip olduğunuzu varsayarak devam ediyoru. Çerçeve ekleme kavramı nedir. Ne için kullanırız. Neden gereklidir. Buna benzer sorulara cevap vermemiz durumunda Çerçeve Ekleme işlemlerini kavramış oluruz. Herkesin başında lise yıllarında yada ortaokul yıllarında yarıyıl tatilinde okuldaki öğretmenler tarafından verilen dönem ödevlerinin güzel bir şekilde hazırlanması olayını yaşamak geçmiştir. Bazen yapılan çalışmaların görsellik açısından güzel görünmesi açısından kullanırız bazende metin içerisinde belli bir bölümü vurgulamak için kullanırız. 

Çerçeve Nasıl Eklenir

Word ortamında içerisinde metin eklenmiş bir sayfa ele alalım be bu sayfaya çerçeve ekleme yapalım. Word Çerçeve Ekleme için Üst menüden devam ediyoruz. Tasarım>>Sayfa Kenarlıkları>>Kenarlıklar ve Gölgelendirme yolunu izleyerek devam ediyoruz.

word çeraçeve ekleme

Şekilde de görüldüğü gibi word çerçeve ekleme işlemi için izlenen yol numaralandırılarak verilmiştir. 2 numaralı alanda sayfa kenarlıkları menüsünden açılan pencerede 

3 numaralı alanda eklenecek olan çerçeve nin şeklini seçebiliyoruz. Kutu mu Gölgemi yada 3 Boyut mu bunları seçebiliyoruz.

4 numaralı alanda word çerçeve nin stillerini seçebiliyoruz. Çerçeve nin düz çizgi mi kesik kesik çizgimi vs. burada seçme işlemini yapıyoruz. Stilleri seçtikten sonra Renklendirme ve çizgi kalınlığını ayarlayabiliyoruz.

5 numaralı alanda word çerçeve nin  Renklendirme ve Genişlik ayarlarını yapıyoruz.

Yapmış olduğumuz bu çalışmaların öz izlemesini de 6 numaralı alanda görebiliyoruz. En son aşamada ayarlar stiller ve renklendirme vs. gibi işlemler yapıldıktan sonra en sonunda Tamam denilerek word çerçeve ekleme işlemlerini bitirmiş oluyoruz. Word te Çerçeve Nasıl Eklenir çerçeve eklendikten sonra ayarlarının nasıl yapılacağını, çerçeve stilleri seçme işlemlerini anlatmış oluyoruz. 

Paylaşılmayan Bilgi; Bilgi Değildir.

Lütfen Sesimi Daha Fazla Duyurabilmek  ve Sizlere ulaşabilmek adına Siteme Abone Olursanız Daha Geniş Kitleye Sayenizde Ulaşmış Olacağım. Teşekkürler.

 

YORUM YAZIN