Windows Masaüstü Simge Ayarları

Windows Masaüstü Simge Ayarları

Bilgisayar kullanıcıların tamamına yakını Windows işletim sistemi kullanır. Ben bu makalem de sizlere belki de en önemli olan bir özelliği sizlere anlatacağım. Aslında bu makaleyi bu kadar önemli kılan özelliği ise Bilgisayarın iç dünyasına girmek için kullanmış olduğumuz kısayollardır hatta herkesin bildiği Windows Masaüstü simgeleri dir. Bu makalemde Masaüstü Simgeleri Görünmüyor ise nasıl getirilir. Yada Masaüstü Simgeleri Gizleme nasıl yapılır. Bu gibi sorulara cevap vermiş olacağız. 

Windows Masaüstü Simgeleri Gösterme ve Gizleme

Genel anlamda bilgisayarlarda masaüstü simgeler yer almaktadır. Eğer Masaüstü simgeler yer almıyorsa izlenecek olan yol aşağıda sizlere anlatacağım.

  1. Masaüstünde Maus ile Sağ Tıklanır.
  2. Kişiselleştir sekmesinden devam edilir.
  3. Açılan ayarlar penceresinden Temalar manüsünden devam edilir. 
  4. Masaüstü Simge Ayarları kısmından devam edilir.
Masaüstü Simge Ayarları

Masaüstü Simge Ayarları tıklandıktan sonra karşımıza Masaüstü Simgeleri nin ekleneceği pencere açılacaktır.

Masaüstü Simge Ayarları Sayfası

Açılan bu sayfada 1 numaralı alanda Masaüstü Simgeleri bölümünde masüstünde göstermek istediğimiz simgeleri seçerek tamam denildikten sonra Windows Masaüstü Simgeleri ni eklemiş oluruz. Böylelikle Windows Masaüstü Simgeleri Gösterme konusunda sorumuz cevabını bulmuş oluyoruz. Eğer mavcut kullanmış olduğunuz bilgisayarda Masaüstü Simgeleri var ise ve windows masaüstü simgeleri gizlemek istersek yine aynı işlem yapılır. Bu seferde işaretlemek yerine işaret kaldırılır ve Tamam denilir. 

Windows Masaüstü Simgeleri değiştirme

Masaüstü Simge Ayarları Sayfası şeklinde 3 numaralı alanda Simge Değiştir sekmesinden devam edilir. Açılan pencerede kullanmak istediğimiz simgeyi seçerek devam edilir.

Masaüstü Simge Değitirme Sayfası

Bu şekilde Windows sisteminin bizlere sunduğu hazır simgeleri kullanabildiğimiz gibi Dışardan export ederek simge yükleyip seçebiliyoruz. Böylelikle Windows Masaüstü Simge Gösterme veya Windows Masaüstü Simge Gizleme yada Masaüstü simge değiştir konularına değindik. Umarım faydalı olmuştur. Lütfen takıldığınız noktalarda yorum satırına soru olarak sorarsanız sizlere en kısa sürede dönüş sağlanacaktır. 

Paylaşılmayan Bilgi; Bilgi Değildir.

Lütfen Sesimi Daha Fazla Duyurabilmek  ve Sizlere ulaşabilmek adına Siteme Abone Olursanız Daha Geniş Kitleye Sayenizde Ulaşmış Olacağım. Teşekkürler.

YORUM YAZIN