Web Tarayıcısı Başlangıç Sayfasını Değiştirme

Web Tarayıcısı Başlangıç Sayfasını Değiştirme

Bu makalemde ben sizlere bir web tarayıcısında başlangıç sayfası nasıl değiştirilir?  Bu soruya cevap vermeye çalışacağım. Özellikle Google Chrome başlangıç sayfası değiştirme, Mozilla Firefox  başlangıç sayfası değiştirme ve Microsoft Edge Başlangıç sayfası değiştirme nasıl yapılır adım adım sizlere açıklamaya çalışacağım. Günlük hayatımızda kullanılan internet tarayıcıları zaman zaman virüs saldırılarına maruz kalmaktadır. Dolayısıyla her defasında açtığımızda istenmeyen sayfaların açılmasına sebebiyet vermektedir. Bu tür durumların önüne geçmek adına en güzel yöntem internet tarayıcısı açılış sayfasını değiştirmek tir. Şimdi internet tarayıcısında açılış sayfası değiştirme işlemlerine sırası ile öğreneceğiz.

Google Başlangıç Sayfası Değiştirme

Google Başlangıç Sayfası Değiştirme işlemleri için öncelikle kurulu bulunan Google Chrome tarayıcımızı çalıştırıyoruz. Çalıştırdıktan sonra Sağ üst köşede yer alan üç noktayı tıklanır. Üç nokta tıklandıktan sonra akabinde Ayarlar sekmesinden devam edilir. Açılan pencerede Ana Sayfa Düğmesini Göster seçeneği işaretlenir. Bu aşamadan sonra hangi adresin başlangıç sayfası olarak görünmesini istiyorsak ilgili alana adres yazılır ve devam edilir. Aşağıda resimler ile detaylı bir şekilde gösterilmiştir.

google açılış sayfası ayarlama
google açılış sayfası ayarlama

Üçnokta tıklandıktan sonra ayarlar sekmesinden devam edilir.

google açılış sayfası ayarlama kısmı
google açılış sayfası ayarlama kısmı

Böylelikle Yeni Sayfa Ekle alanından devam edilir. Açılan pencerede açılışta hangi sayfanın açılmasını istiyorsak ilgili sayfanın url adresi girilir ve tamam denilir. Böylelikle Google Chrome Başlangıç sayfası değiştirme kısmını ayarlamış olduk.

Microsoft Edge Başlangıç sayfası değiştirme

Bir üst başlıkta Google Chrome Başlangıç Sayfası Değiştirme işlemlerinde yapıldığı gibi buna benzer bir yol izlenerek aynı şekilde Microsoft Edge Başlangıç Sayfası Değişme İşlemlerini Gerçekleştirmiş olacağız.

Microsotf Edge Başlangıç Sayfası Değiştirme
Microsotf Edge Başlangıç Sayfası Değiştirme

Firefox  başlangıç sayfası değiştirme

Bir üst başlıklarda anlatıldığı gibi yine aynı şekilde Menü yani  üç çizgi menüsüne tıklanır. Akabinde Seçenekler işlemlerinde devam edilir. Açılan sayfada Giriş Sayfası paneline tıklanır.

Firefox Giriş Sayfası Değiştirme
Firefox Giriş Sayfası Değiştirme

Bu sayfada Giriş Sayfası ve Yeni Pencereler sekmesi tıklanır. Açılan alanda istenen url adresi yazılır ve tamam denilir. Böylelikle Bu makalemizde Firefox  başlangıç sayfası değiştirme, Microsoft Edge Başlangıç sayfası değiştirme ve Google Başlangıç Sayfası Değiştirme işlemlerini yapmış oluyoruz. Böylelikle bu makalemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız. 

Paylaşılmayan Bilgi; Bilgi Değildir.

Lütfen Sesimi Daha Fazla Duyurabilmek  ve Sizlere ulaşabilmek adına Siteme Abone Olursanız Daha Geniş Kitleye Sayenizde Ulaşmış Olacağım. Teşekkürler.