Masaüstünde İnternet Sitesine Kısayol Nasıl Oluşturulur

Masaüstünde İnternet Sitesine Kısayol Nasıl Oluşturulur

Bu makalemde Masaüstünde İnternet Sitesine Kısayol Nasıl Oluşturulur sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Masaüstünde İnternet Sitesine Kısayol Nasıl Oluşturulur sorusuna cevap verirken mevcut kullanılan Chrome, İnternet Explorer ve Mozilla gibi tarayıcılarda kısayol nasıl eklenir bunlara bakacağız. Sonuç itibari ile mantık olarak aynı kapıya çıkmaktadır. Yani yapılan işi Masaüstüne kısayol ekleme işidir. Masaüstüne kısayol ekleme sadece İnternet sayfalarında düşünmemek lazım bazende bir klasör yolu olabiliyor, Bazen bir belge yolu olabiliyor bazende bildiğimiz gibi bir internet sayfasının kısayolu olabiliyor.

Google Chrome Kullanarak Masaüstünde İnternet Sitesine Kısayol Nasıl Oluşturulur

Masaüstüne Kısayol eklemek için İnternet tarayıcısı açılır. Ben burada örnek olsun diye www.memurlar.net sitesini yada www.fakiryaziyor.com sitelerini açıp bu sitelerin kısayolunu ekleme noktasından devam edelim. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Masaüstüne kısayol eklemek için Sağ üst köşede üç nokta tıklanır ve devam edilir.

Masaüstüne Kısayol Ekleme

Kısayol Oluştur sekmesini tıkladıktan sonra karşımıza eklenecek olan kısayol penceresi gelir.

Masaüstüne Kısayol Ekleme Simge

Açılan kısayol penceresinde 1 Numaralı alanda Masaüstünde görünecek olan kısayol ismi dir. Burada istediğiniz kelime yada cümleyi yazabilirsiniz. Ben dokunmadım direk aynen kalsın diye değişmedim. Değişiklik yapmazsanız Varsayılan olarak, kısayolun adı sitenin başlığı ile aynı olacaktır. Eğer direk pencere olarak açmak istersek 2 numaralı alanı işaretleyerek en sonunda oluştur denilir. Böylelikle aşağıdaki resimde görüldüğü gibi masaüstüne kısayol ekleme işini bitirmiş oluyoruz.

Masaüstü Kısayol Simgesi

Ben burada aynı en çok kullanılan Browser chrome olduğundan dolayı Google Chrome üzerinden giderek anlattım. En çok kullanılan diğer bir Browser ise İnternet Explorer dir.

İntermet Explorer Masaüstünde İnternet Sitesine Kısayol Nasıl Oluşturulur

Bir önceki başlıkta Google Chrome ile Masaüstünde İnternet Sitesine Kısayol nasıl eklenir bunu öğrenmiştik. İnternet explorer ile de aynı şekilde masaüstüne kısayol ekleme işlemlerini yapacağız. Şimdi hazırsanız öncelikle tarayıcımız olan İnternet Explorer tarayıcımızı açıyoruz. Tarayıcımızı açtıktan sonra adres çubuğuna www.fakiryaziyor.com adresini yazarak sitemizi açıyoruz. Siteyi açtıktan sonra artık masaüstüne kısayol ekleme aşamasına gelmiş bulunmaktayız. İnternet sitesine masaüstüne kısayol ekleme işlemini eklemek için adres çuğuna yazığımız link adresini tamamen seçiyoruz. Seçim işleminden sonra maus ile sağ tıklanır ve kopyala denilir.

Masaüstü Kısayol Ekleme

Adres kopyalandıktan sora Bilgisayarımızda Masaüstüne gelinir. Ve maus ile sağ tıklanır akabinde Ekle sekmesinden devam edilir.

Masaüstü Kısayol Ekleme İşlemi

Kısayol denildikten sonra karşımıza Masaüstüne kısayol ekleme işlemi için adresin girileceği pencere açılacaktır. Açılan pencerede kopyalanmış olan link adresi yapıştırılır ve devam edilir.

Masaüstü Kısayol Ekleme İşlemleri

İleri denildikten sonra açılan pencerede Kısayolun İsmini belirliyoruz.

Kısayol Ekleme

En sonunda Son denilerek Masaüstüne Kısayol Ekleme işlemini tamamlamış oluyoruz. Masaüstünde aşağıdaki gibi görülecektir.

Kısayol Ekleme İşlemi

En son anlattığım konuda normal bir site değilde klasör olarak da kısayol ekleme işlemi yapabilirsiniz. Benim çok kullanmış olduğum bir yöntemdir. Sizlere de tavsiye ederim. Bu makalemizde Masaüstünde İnternet Sitesine Kısayol Nasıl Oluşturulur, Masaüstüne kısayol ekleme, Masaüstüne Kısayol eklemek gibi konuları sizlere açıklamaya çalıştım umarım faydalı olmuştur.

Paylaşılmayan Bilgi; Bilgi Değildir.

Lütfen Sesimi Daha Fazla Duyurabilmek  ve Sizlere ulaşabilmek adına Siteme Abone Olursanız Daha Geniş Kitleye Sayenizde Ulaşmış Olacağım. Teşekkürler.