Google Arama Geçmişini Silme

Google Arama Geçmişini Silme

Google Arama Geçmişini Silme konusu aslında her kullanıcın bilmesi gereken bir konudur. Dikkat ettiyseniz google arama geçmişini silme cümlesini özellikle kullandım. Bana doğal olarak soracaksınız Yandex yada Bing yada Yahoo yokmu ? Bu konuda haklısınız ama genel anlamada baktığımızda kullanıcıların %80 ninden fazlası Google Chrome uygulamasını ve Google arama motoru  nu kullanıyor.

Google Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Bundan dolayı bende Google arama geçmişi silme konusunu sizler için kaleme almayı düşündüm hazırsanız başlayalım. Öncelikle bilgisayarımızda kurulu bulunan Google Chrome uygulamasını açıyoruz; Şimdi sizlere adım adım google geçmiş silme nasıl yapılır ona bakacağız.  Chrome uygulaması açıldıktan sonra Alttaki resimde görüldüğü gibi sağ üst köşede üç noktalı yerden devam ediyoruz.

Google Arama Geçmişini Silme

Üç nokta tıklandıktan sonra açılan menüde 2 numaralı kısımda Geçmiş sekmesinden devam edilir. Buradan devam edilince 3 Numaralı alandaki Geçmiş tekrardan tıklanır. Artık google geçmiş silme işlemlerine adım adım yaklaşmış bulunmaktayız.  3 Numaralı alan da Geçmiş sekmesi tıklandıktan sonra karşımıza aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Google Chrome uygulaması üzerinden ziyaret ettiğimiz sayfaların adresleri yer almaktadır.

Google Arama Geçmişini Silme İşlemi

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi ziyaret edilen sayfalar yer almaktadır. Burada google arama Geçmişi silme yada chrome geçmiş silme nin nasıl yapılacağı önemlidir. Çünkü belli tarihten önceki silinsin yada sadece işlem yapılan güne ait verilen silinsin yada en kapsamlı hali hepsi silinsin şeklinde tercihler sunmaktadır. Eğer tarih aralıklı google arama geçmişi silme işlemini yapacaksak yukarıdaki resimde 1 numaralı alanda yani Tarama verilerini temizle sekmesinden devam etmeliyiz. eğer sadece istenen adreslerden bir veya birkaçını silecek isek 2 numaralı alanda çeltik işaretlenip hemen üs kesimde çıkan sil butonuna basarak google arama geçmişi silme işlemini gerçekleştirmiş oluyoruz. Ben genel olarak silme işlemini yapacaksam tamamını silmekten yana kullanırım. Bunun için de Tarama verilerini temizle alanından gitmemiz gerekiyor. Bana göre google geçmiş silme her zaman yapılması gereken bir olaydır. Tarama verilerini temizle sekmesi tıklandıktan sonra aşağıdaki pencere açılacaktır.

Google Geçmiş

Görüldüğü gibi açılan pencerede Temel ve Gelişmiş olmak üzere  iki alan yer almaktadır. Burada tercizh sizlere kalmıştır. Arama geçmişi silme olayını nasıl yapmak isterseniz onu kullanabilirsiniz. Bene genellikle arama geçmişi silme işlemini yaparken Gelişmiş sekmesini kullanıyorum. Çünkü aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi Gelişmiş sekmesinde daha faza detay sunmaktadır ki bence çok önemlidir.

Google Geçmiş Gelişmiş

Form aşağıya doğru gittiğinde şifreler, çerezler gibi alaları da seçerek komple silme işlemini gerçekleştirebiliriz. Bu makalemiz burada sonlanmış bulunmaktadır. Böylelikle arama geçmişi silme yada google arama Geçmişi silme olayınız sizlere açıklamaya çalıştım umarım faydalı olmuştur. bu makaleden sonra google geçmiş silme olayını artık rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayın teknoloji her zaman geride iz bırakmayı sever 🙂 Hele hele Google olunca ayrı güzel iz bırakıyor 🙂 Unutmayın tarayıcımız olan Chrome geçmiş silme işlemi son derece basit bir yolla yapılmaktadır. 

Paylaşılmayan Bilgi; Bilgi Değildir.

Lütfen Sesimi Daha Fazla Duyurabilmek  ve Sizlere ulaşabilmek adına Siteme Abone Olursanız Daha Geniş Kitleye Sayenizde Ulaşmış Olacağım. Teşekkürler.

YORUM YAZIN