Excel Takvim Ekleme

Excel Takvim Ekleme

Evet Değerli arkadaşlar bu gün Microsoft Excel programının bizlere sunduğu nimetlerden faydalanmaya devam edeceğiz. Her kesin aslında merak ettiği bir konu olmasına rağmen kimsenin uğraşmadığı, kimsenin excel takvim yapma aşamasında hiç çaba göstermediği belli. Nerden anlayacaksınız diye sorarsanız ben Google trend uygulamasında baktığımda neredeyse en çok aranan konular kategorisinde yer almaktadır. Bunun için bende excel takvim uygulaması nasıl yapılır? yada excel takvim şablonu nasıl oluşturulur gibi sorulara cevap vermeye çalışacağım. Burada mümkün olduğu kadar 2019 yılında bu makaleyi hazırladığımdan excel takvim 2019 yada excel takvim 2020 yi oluşturacağız. Yada başka bir değişle genel anlamda  Excel Takvim örnekleri  üzerinden devam ederek konuya giriş yapacağım. Öncelikle Ecel Uygulamamızı çalıştırıyoruz. Benim Kullandığım Excel sürümü 2013 sizdekiler farklı olabilir.

Bilgisayarımızdan Başlat Menüsünden devam ederek 

Başlat>> Microsoft Office>> Microsoft Excel uygulamasını açıyoruz. Excel Açıldıktan sonra Excel Takvim Ekleme yapabilmemiz için Dosya menüsünden devam etmemiz gerekiyor.

Excel Dosya Menüsünden Takvim Açma

Dosya dedikten sonra yeni sekmesinden devam etmemiz lazım.

Excel Yeni Takvim Oluşturma

Yeni Dedikten sonra karşımıza şablon seçeceğimiz alanlar gelmektedir. Belki Kullanıcılara sunulan en büyük kolaylıklardan biride bunlardır. Yeni dedikten sonra açılan pencerede sorgu alanından devam ederek Takvim yazıp arattığımızda excel takvim örnekleri ile ilgili baya bir şablon gelmektedir. Bu şablonlardan birinden deva ederek kullanmaya başlayacağız.

Excel Takvim Şablon Oluşturma

Bu şablondan Ben 4 numaralı şablondan devam ediyorum. Sizler istediğiniz Şablondan devam edebilirsiniz. Tercih Sizlere Kalmış. Şimdi 4 Numara ile gösterdiğim şablonu seçerek devam diyoruz.

Excel Takvim Seçme Oluşturma

Oluştur denildikten sonra karşımıza aşağıdaki gibi hazır takvim gelmektedir. Güle güle Kullanın.

Excel Takvim

Bundan sonraki aşamalarda aklınıza 2020 yada 2021 olursa yeniden takvim mi oluşturacağız diye düşünmeyin. Takvimde de görüldüğü gibi Yılın yazıldığı hücreye çift  tıklarsanız Formüllü olarak yazıldığı görülecektir.  2020 olduğunda otomatik olarak 2020 ye dönüşecektir. Umarım Faydalı Olmuştur. Kalın Sağlıcakla.

 

 

YORUM YAZIN