Excel Köprü Ekleme-Excel Link Ekleme

Excel Köprü Ekleme-Excel Link Ekleme

Excel Köprü Ekleme

Excel Köprü Ekleme veya diğer bir tabir ile Excel Link Ekleme konusu aslında projelendirme çalışmalarını yapan kişiler için çok yararlı bir Excel’in sağladığı yöntemdir. Bir örnek ile açıklayacak olursak elimizde iş kalemlerinin olduğu bir liste mevcut olmuş olsun. Bu listedeki iş kalemleri ile ilgili bir adet fotoğraf mevcut olmuş olsun. işte tam burada listede iş kalemlerinden birine tıkladığımızda direkt ilgili resmi açması için yapılan bağlantıya Link Ekleme yada Köprü Ekleme deniliyor.  İlk başta belki sizlere biraz saçma gelebilir. Fakat iş kalem sayılarında sayı 10000 ve üzeri olduğunda çok zor oluyor. Çünkü 10000 resim arasında 1 resim aramak o kadar da kolay bir iş değil. Şimdi Başlayalım. Ben örnek olsun diye 2 adet iş kalemi alacağım 2 adet resim alacağım. Bunlar arasında köprü ekleme yaparak bitirmiş olacağım.

Excel Link Ekleme-Köprü Ekleme

Şekilde Göründüğü gibi kitap ismi konusu ve kitap resminin yer aldığı listemiz mevcut. Excel Link verme olayını biz Kitap resim sütununda ayarladık. Amaç Tıkla Yazısına tıkladığımızda ilgili kitabın resmi açılsın. İlk hücreye gelerek bir kere tıklandıktan sonra sağ tıklayarak devam ediyoruz.

Excel Köprü Ekleme

yukarıdaki şekilde 1 numaralı hücrede sağ tıklayarak Köprü ekle denildikten sonra karşımıza çıkacak pencereden devam ediyoruz.

köprü ekleme

şekilde de görüldüğü gibi Konum sekmesinden kitap resimlerinin nerede olduğunu buluyoruz ve ilgili resmi seçerek tamam dedikten sonra link verme yada köprü ekleme işlemlerini bitirmiş oluyoruz. Tamam Dedikten sonra Tekrardan Excel Listemize Geri dönüyoruz.

Köprü Ekleme Son Hali

Görüldüğü gibi köprü eklenmiş olan hücre maviye boyanmış ve alt kısmı çizili olarak gelmiş vaziyettedir. Maus ile üzerine gelince köprünün nereye bağlandığını zaten görmüş oluyoruz. Tıklanınca ilgili resim açılmış olacaktır. Excel Link Kaldırma yada Excel Köprü Kaldırma olayı için yine aynı şekilde sağ tıklayarak Köprüyü kaldır dememiz  gerekiyor.

Excel Köprü Kaldırma

Bu makalemiz bu kadar. Umarım faydalı olmuştur. Kalın Sağlıcakla.

Tüm Yazılarımızı Taki etmek için Lütfen Abone Olunuz….

 

YORUM YAZIN