Bilgisayara Yeni Kullanıcı Ekleme

Bilgisayara Yeni Kullanıcı Ekleme

Bu makalemde ben sizlere mevcutta kullanmış olduğunuz bir Bilgisayara Yeni Kullanıcı Ekleme nasıl yapılır bunu öğrenmeye çalışacağız. Normalde her bilgisayar bir kullanıcı hesabına mevcuttur. Fakat bu mevcut kullanıcılar dışında yeni kullanıcı tanımlanmak istendiğinde ne yapılır? nasıl bir yol izlenir bunu öğreneceğiz. Daha önceki windows kullanıcı hesap ayarları makalemde kısaca bahsetmiştim. Bu makalemde detaylı şekilde kullanıcı ekleme nasıl yapılır bunu öğreneceğiz. 

Bilgisayara Yeni Kullanıcı Ekleme

Bilgisayara yeni kullanıcı ekleme işlemi için öncelikle kullanıcıların olduğu sayfaya ulaşmak gerekir. Bunun için başlat menüsünden devam ederek Başlat>>Denetim Masası>>Kullanıcı Hesapları kısmından devam ediyoruz.

Kullanıcı Hesabı Denetim Masası

Denetim masası seçildikten sonra açılan sayfada Kullanıcı Hesapları sekmesinden devam ediyoruz.

Kullanıcı Hesabı Seçme
Kullanıcı Hesabı Seçme İşlemi

Kullanıcı Hesapları denildikten sonra karşımıza kullanıcıların olduğu sayfa açılacaktır

Kullanıcı Hesabı

Buraya kadar mevcut durumda olan Kullanıcıları Görmüş olduk Ama bir Bilgisayara Yeni Kullanıcı Ekleme yada başka bir tabirle Bilgisayarda kullanıcı oluşturma işlemi nasıl yapılır bunu öğreneceğiz. Mevcut kullanıcı yanında yeni bir bilgisayara kullanıcı ekleme istediğimizde nasıl bir işlem yapılacaktır. Şimdi ona bakalım. bilgisayarda kullanıcı oluşturma ekleme neden gereklidir. Özellikle bir bilgisayarı birden fazla kullanıcı kullanıyor ise bilgisayara yeni kullanıcı ekleme son derece olması gereken bir durumdur. Çünkü her kullanıcı kendine has çalışmalar yapabilir. Bunun için bilgisayara kullanıcı ekleme en mantıklı olan bir yöntemdir. Başlat menüsünden ayarlar penceresini açıyoruz.

Yeni Kullanıcı Ekleme

“Bu Bilgisayara Başka birini ekle” denildikten sonra, Eğer windows 10 kullanıyorsanız muhtemelen online çevrimiçi olabilecek outlook hesabı istenecektir. Eğer varsa girersiniz ve devam edersiniz. Ama bilgisayarınız internete bağlı bir bilgisayar değil ise bu seçenek işe yaramayacaktır. İnternet yoksa Bu kişinin oturum açma bilgilerine sahip değilim seçeneğinden devam edilir.

Kullanıcı Hesabı Adım 1

Bu kişinin oturum açma bilgilerine sahip değilim denildikten sonra aşağıdaki pencere açılır.

Kullanıcı Hesabı Adım 2

Bu pencerede Microsoft hesabı olmayan bir kullanıcı ekleyin seçeneğinden devam edilir ve aşağıdaki pencere açılır.

Kullanıcı Hesabı Adım 3

Bu pencerede gerekli alanlar doldurulur ve ileri denildikten sonra artık kullanıcı eklenmiş oluyoruz. Eklenmiş hali aşağıdadır.

Bilgisayar Yeni Kullanıcı Ekleme

Böylelikle Bilgisayara Yeni Kullanıcı Ekleme işlemi nasıl yapılır, Bilgisayarda kullanıcı oluşturma veya başka bir değişle bilgisayara kullanıcı ekleme işlemlerini öğrenmiş olduk. Lütfen bilgisayara yeni kullanıcı ekleme işlemleri ile ilgili takıldığınız nokta olursa yorum kısmına soru olarak sormayı unutmayalım. Kalın sağlıcakla

 

YORUM YAZIN