Word Yeni Sayfa Ekleme

Word Yeni Sayfa Ekleme

Bu makalemde ben sizlere Word ortamında yapılan bir çalışmada word yeni sayfa ekleme ihtiyacı doğduğunda nasıl bir yol izlenmelidir. Bu başlık altında bunu öğreneceğiz. Şimdi sırası ile  Word Yeni Sayfa Ekleme işlemleri nasıl yapılır buna beraber bakalım.

Word Yeni Sayfa Ekleme

Şu ayrıntıyı vermeden geçmek istemiyorum. Genellikle Word Kullanan kullanıcıların yaklaşık olarak yüzde 80’nine yakını klavyeden Enter Tuşuna basarak  word yeni sayfa ekleme işlemlerini yapmaktadır. Eğer bu şekilde sizlerde Word programını kullanıyorsanız bence en çabuk zamanda bu yöntemi bırakmanızdır. Şimdi yapılan bir çalışmada Word Sayfa ekleme yada word yeni sayfa ekleme işlemleri nasıl yapılır bakalım. Öncelikle bilgisayarımızda kurulu bulunan Microsoft Word Programını açıyoruz. Bunun için başlat menüsünden programımızı açıyoruz. Program açıldıktan sonra Word Yeni Sayfa Ekleme işlemleri için üst menüden devam ederek işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Üst menüden Ekle>>Boşa Sayfa denilerek word yeni sayfa ekleme işlemini yapmış oluyoruz.

Word Yeni Sayfa Ekleme

Burada Word Yeni Sayfa Ekleme nin ikinci yöntemi benimde çok kullandığım yöntem olan Sayfa Sonu ekleme olayıdır. Yine aynı şekilde Üst menüden Ekle>>Sayfa Sonu denilir ve Word Yeni Sayfa Ekleme işlemi yapılmış oluyor. Boş sayfa yada sayfa sonu  denildikten sonra artık projemizde 2 sayfa bulunmuş olacaktır. Bu makalemizde Word Yeni Sayfa Ekleme işlemleri nasıl yapılır bunu öğrenmiş olduk. Umarım faydalı olmuştur. Kalın sağlıcakla

YORUM YAZIN