Word Video Ekleme

Word Video Ekleme

Word Video Ekleme Nedir?

Word Video Ekleme olayı çoğu kullanıcı tarafından bilinmeyen ama  Office nin bizlere sunmuş olduğu kolay bir eklentidir. Özellikle Word ortamında yazılmış olan makale yada konu ile ilgili, konunun anlam kazanabilmesi adına yazılan yazı içerisine video eklenmesi gerekiyorsa o zaman word video eklemesi yapılarak işlemlerimizi yapmış oluyoruz. Öncelikle word video ekleme işlemini yapmak için  Microsoft Word programımızı çalıştırıyoruz. Çalıştırdıktan sonra yazılacak olan metin yazılır, metnin arasına yada son kısmına artık size kalmış olan bir şeydir. İstenilen yer seçilir ve word video ekleme yapılır. Hazırsanız başlayalım

Video ekleme işlemleri Nasıl yapılır?

word video ekleme

Şekilde de görüldüğü gibi paragraf içerisine konuyu destekler nitelikte word video eklemek için bir alan bırakıldı. Bu alana video ekleme için menüden devam ederek word video ekleme yapıyoruz.

Word Video Ekleme Nereden Yapılır?

word video ekleme işlemi Menü>>Ekle>>Çevrimiçi Video yolunu izleyerek ekleme işlemlerini yapıyoruz.

word video ekleme menü

Bu resimde görüldüğü gibi video ekle denildikten sonra bizden 2 farklı şekilde eklememizi istiyor. 3 numaralı alanda youtube den video arar gibi arayıp ekleyebiliyoruz. 4 numaralı alanda ise video link adresini istiyor. Burada tercih sizin hangi yoldan takip ederseniz size kalmış olan bir durumdur. Ben burada 4 numaralı alanda yani link adresinden giderek  word video ekleme olayını  yapacağım. Link adresini kopyalamak için Youtube sayfamızı açıyoruz ve ilgili videoya ulaşıyoruz. Aşağıda da görüldüğü gibi video ya ait link görülmektedir.

word video ekleme link

Link kopyalama işlemleri yapıldıktan sonra word sayfamızı açıyoruz. Yukarı da da görüldüğü gibi 4 numaralı alana video link ekleme kısmına yapıştırıyoruz. Yapıştırdıktan sonra hemen sağındaki küçük ok işaretine tıklayarak videonun word sayfasına aktarılmasını sağlıyoruz.

Word Video Ekleme Sayfası

Link yanında küçük ok işaretine tıklayarak git dediğimizde videomuz aktarılmış oluyor. Word Video Ekleme kısmı bu kadar. Lütfen Konu İle ilgili takıldığınız noktalarda yorum kısmında sormayı unutmayın. Kalın Sağlıcakla.

Paylaşılmayan Bilgi; Bilgi Değildir.

Lütfen Sesimi Daha Fazla Duyurabilmek  ve Sizlere ulaşabilmek adına Siteme Abone Olursanız Daha Geniş Kitleye Sayenizde Ulaşmış Olacağım. Teşekkürler.

2 YORUM

  1. Avatar
    Fuat ERDOĞAN

    Elinize emeğinize sağlık Hocam çok faydalı bir paylaşım olmuş.
    Bizlere bu denli değerli paylaşımlarınızı esirgememeniz dileğiyle.

YORUM YAZIN