Word Kırmızı Çizgi Kaldırma

Word Kırmızı Çizgi Kaldırma

Word Kırmızı Çizgi Nedir

Word ortamın herkesin karşılaştığı ve herkesin kafasını karıştıran sorunlardan bir tanesi yazılan yazıların alt kısımlarının kırmızı renkli olacak şekilde çizilmesidir.

Word Kırmızı Çizgi

Peki her şey iyi güzel de Word sayfasında neden Word kırmızı çizgi çıkar asıl önemli olan nokta burasıdır. Yukarıdaki şekle yazılan yazının alt kısımlarının kırmızı renkli olduğu görülmektedir. İlk bakışta yazılan yazıda boşluk bırakılmamış ve gereksiz harf fazla kullanıldığından alt kısmı kırmızı çizgi ile çizilmiştir. Baktığımızda  Bunun en önemli sebebi gramer kralına göre yazılmamış olabilir yada gereksiz fazladan harf yazılmış olabilir yada gereksiz fazla kelime yazılmış olabilir. Aslında işin mantığına baktığımızda çok güzel bir uygulamadır. Çünkü insanın yapacağı hataların otomatik olarak Word tarafından denetlenmesi son derece güzel bir uygulamadır. Word kırmızı çizgi aslında insanın gözüne pek de hoş ve güzel gelmez. Çünkü görüntü açısından pekte güzel görünmemektedir. İyi Güzelde Word kırmızı çizgi kaldırma nasıl yapılır. Şimdi onlara bakalım. 

Word Kırmızı Çizgi Kaldırma

Şimdi Word kırmızı çizgi kaldırma olayını gerçekleştirmek için Word sayfamız açık iken dosya>>seçenekler>>yazım denetleme menüsünden devam ediyoruz.

Word Kırmızı Çizgi Denetleme

Yazım denetleme sekmesine tıklandığında açılan menüden Yazarken yazımı denetle ve yazarken dilbilgisi hatalarını işaretle kısımlarındaki işareti kaldırmamız gerekir. Böylelikle Word Kırmızı çizgi sorununu ortadan kaldırmış olduk. Word kırmızı çizgi nasıl kaldırılır sorusunun cevabını vermiş olduk umarım faydalı olmuştur.

Paylaşılmayan Bilgi; Bilgi Değildir.

Lütfen Sesimi Daha Fazla Duyurabilmek  ve Sizlere ulaşabilmek adına Siteme Abone Olursanız Daha Geniş Kitleye Sayenizde Ulaşmış Olacağım. Teşekkürler.