Word İmza Ekleme

Word İmza Ekleme

Word İmza Ekleme

Microsoft Word programının bizlere sunmuş olduğu kolaylıklardan bir tanesi olan word imza atmak olayını bu makalemizde anlatmaya devam edeceğim. Bu makalemde word imza ekleme veya word dijital imza yada başka bir değişle word imza atmak olayını ben sizlere açıklayacağım. Word imza ekleme genellikle yazılan bir makalenin yada yazılan bir yazının en alt kısmına gelecek şekilde image olarak atılan bir resimdir.  Bir defaya mahsus imza hazırlanır ve her yerde kullanılabilir. Şimdi adım adım Word imza ekleme olayını sizlere açıklayalım. Öncelikle Microsoft Word programımız açıyoruz. Program açıldıktan sonra word imza ekleme işlemlerine başlamak için word  imza satırı ekleme işinden başlayalım. 

Word imza atma

Word imza atma için öncelikle word imza satırı ekleme işlemlerini gerçekleştirmek gerekir. Bunun için için üst menüden Ekle>>İmza Satırı>>Microsoft Officce İmza Satırı menülerini takip ederek yapabiliriz.

Word İmza Ekleme Sayfası

Açılan bu pencerede imza ayarları sayfasında gerekli ilgili yerleri doldurduktan sonra Ben örnek olsun diye deneme amaçlı bilgiler yazdım. Bilgiler yazıldıktan sonra tamam denilir ve word imza satırı karşımıza çıkmış oluyor. Word imza atma işlemleri için aşağıdaki Resim olarak karşımıza çıkıyor. 

Word İmza Satırı

word imza satırı kısmında ilk baktığımıza eksik bir şeylerin göze battığını hemen hissedebiliyoruz. Word imza ekleme olayı ile ilgili Olması gereken ismin hemen üst tarafında klasik anlamda imzanın olmasıdır. Yada x yazılan yere kimin imza attığını gösterir bilgi gelebilir. İyi güzelde gerçek anlamda imzayı nasıl yapacağız. word imza satırı kısmına Word imza atma olayını nasıl yapacağımızı hep beraber bakalım.

Word dijital imza ekleme

Öncelikle word dijital imza eklemek için boş bir beyaz kağıt üzerine imzanızı atın. İmzanızı attıktan sonra fotoğrafını çekin ve resmi bilgisayarınıza yükleyin. Çekilen resim muhtemelen büyük ebatlarda olacağı için word imza ekleme işlemleri için  kesip kırpmanız gerekir. Paint aracılığıyla resim düzenle kısmında yaparak uygun genişlikte olacak şekilde resmimizi kesiyoruz. Bana göre en ideal olan boyut imzanın genişliğinde resmi kesmektir. Resmi ideal boyuta getirdikten sonra artık dijital imza aşamasına gelmiş bulunmaktayız. Word belgemiz açık iken word İmza Satırı resmi üzerine gelerek çift tıklanır imzala penceresi açılır. Bu pencere açıldıktan sonra word imza atmak işinin en can alıcı noktasına gelmiş bulunmaktayız.

İmza Satırı Düzenleme

İmzala penceresinde 2 seçenek çıkmaktadır. Word dijital imza nın seçileceği alanlara 1 numaralı alanda ister yazı ile yazabiliriz. 2 numaralı alanda da çekmiş olduğumuz imza resmini seçebiliyoruz. Ben görüntü seç kısmında devam edeceğim. İmza seçeceğim.

Word İmza Seçme

Benim bilgisayarımda Word imza atma işlemleri için imza resmi olmadığından Bing üzerinden arama yaparak bir tane imza bulmaya çalıştım. Bulmuş olduğum imza resmini seçtikten sonra imzala denilir ve imzamız eklenmiş olur.

Word İmzalı

İmzala denildikten sonra karşımızı bir uyarı çıkacaktır. Çıkan bu uyarıyı tamam diyerek devam ediyoruz.

Word İmza Uyarı

Tamam denildikten sonra word imza ekleme işlemlerinden Word imza atma olayı hazır hale gelmiş oluyor.

Word İmzalı hali

Böylelikle word ortamında word imza satırı ekleme ve dijital imza eklemenin nasıl yapıldığını word imza atmak olayının nasıl yapıldığını sizlere açıklamaya çalıştım. Umarım faydalı olmuştur.

 

2 YORUM

  1. Avatar

    sayenizde kendimi geliştirme imkanı buldum. teşekkürler

YORUM YAZIN