Word Filigran Ekleme

Word Filigran Ekleme

Microsoft Word programının bizler için sağlamış olduğu kolaylıklardan bir tanesi de Filigran Ekleme Olayıdır. Ben bu makalemde sizlere word filigran ekleme olayını adım adım anlatacağım. filigran ekleme yapıldıktan sonra sizlerde göreceksiniz görsellik açısından daha çok göze hitap ettiğini. Genellikle word filigran ekleme olayı yapılan bir çalışmada az da olsa emek hırsızlığının önüne geçmek adına yapılan bir çalışmadır. Yada başka bir yönüyle word filigran ekleme  yapılan çalışma sahibine ait kısa bilgilerin yer aldığı arka plan olarak da düşünebilirsiniz.

Word Filigran Ekleme

Şimdi Word filigran ekleme olayını gerçekleştirmek için kurulu bulunan Microsoft Word programını açıyoruz. Program açıldıktan sonra Başlat>>Tüm Programlar>>Microsoft Office>>Microsoft Word yolunu izleyerek word filigran ekleme olayını gerçekleştirmek için adım adım yaklaşıyoruz. 

Word Fligran Ekleme Menüsü

Şekilde görüldüğü filigran sekmesi tıklandıktan sonra word filigran ekleme için gerekli ayarların yapılacağı yada hazır olan kontrollerin kullanılacağı pencere açılacaktır.  Microsoft word programı en çok kullanılan filigran çeşitlerini bizlere sunmuş vaziyette. Be bu makalemde hazır şablonlar ile devam etmeyeceğim. Hazır olan şablonlar dışında word filigran ekleme olayını Özel Filigran ekleme yolunu izleyerek sizlere anlatacağım. Özel filigran ekle denildiğinde karşımıza eklenecek olan filigran ile ilgili ayarların yapılacağı sayfa açılacaktır. 

Filigran Özelleştirme
Filigran Özelleştirme

Word Filigran Ayarları

Şimdi eklenecek olan filigran ile ilgili ayarların nasıl yapıldığını görelim. Bir üstteki resimde;

1 Numaralı alan işaretlenirse filigranın olmadığını söylemiş oluyoruz. Var olan bir filigranı kaldırmak için kullanırız.

2 numaralı alanda eğer eklenecek olan filigranın resim olmasını istersek bu alandan devam ederiz.

bana göre word filigran ekleme olayının belki en önemli safhası hatta kısmı metin filigran olayıdır. Dolayısıyla Metin filigran seçilir hemen altındaki alanda ayarlamalar yapılır. Saydamlık kısmını bu sayfada belirliyoruz. Eklenecek olan filigranın yatay mı yoksa köşegenmi olduğu işaretlenir ve tamam denilir.

Word Filigran Eklenmiş Hali

Böylelikle bu makalemiz word filigran ekleme olayını sizlere detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştım. Anlatırken metin filigran ve resim filigran olayını anlattım. Umarım faydalı olmuştur. 

Paylaşılmayan Bilgi; Bilgi Değildir.

Lütfen Sesimi Daha Fazla Duyurabilmek  ve Sizlere ulaşabilmek adına Siteme Abone Olursanız Daha Geniş Kitleye Sayenizde Ulaşmış Olacağım. Teşekkürler.

YORUM YAZIN