Word Cetvel

Word Cetvel

Bu makalemizde ben sizlere Word Cetvel olayını sizlere açıklayacağım. Word Cetvel özelliği; Özellikle yapılan bir çalışmada yazının sağa sola yaslanması sırasında yada hizalanmasında kullanılan bir özelliktir. Bu makalede ben sizlere Word Cetvel Açma olayını yada Word Cetvel Kapatma olayını detaylı bir şekilde açıklayacağım. Konunun daha iyi anlaşılması için görseller üzerinden giderek konuyu açıklayalım.

Word Cetvel Açma

Öncelikle Bilgisayarımızda kurulu bulunan Microsoft Word Programını çalıştıralım; Benin kullanmış olduğum Word programında cetvel kapalı olarak gelmektedir. Çünkü ben Word Cetvel olayını kapatmışım.

Word Cetvel Açma

Yukarıdaki Resimde görüldüğü gibi Word Cetvel Kapalı konumda. Bizim burada yapacağımız işlem öncelikle Word Cetvel Açma olayıdır. Üst resimde görüldüğü gibi Word Cetvel Açma için Üst Menüden Görünüm akabinde Cetvel sekmesi işaretlenir. Cetvel işaretlendikten sonra aşağıda üst cetvel ve yan cetvel aşağıdaki gibi görünecektir.

Word Cetvel Açma 2

Word Cetvel olayında genellikle birim cm dir. Üst resimde de görüldüğü gibi Sayfa 2.5 cm içerden yakarıda ise yine görüldüğü gibi 2.5 cm boşluk bırakacak şekilde ayarlanmış. Cetvelin sol kenarındaki sekme seçiciyi tıklayarak istenen sekme türünü gösterene kadar tıklatarak sekme ayarlayabilirsiniz.

word cetvel açma 3

Genel Olarak hangi sekmenin ne anlama geldiğini aşağıda tablo halinde sizlere veriyorum.

Word Cetvel Açma 4

Böylelikle bu makalemizde ben sizlere word cetvel açma olayını sizlere açıklamaya çalıştım. 

Word Cetvel Kapatma

Bir üst başlık olan Word Cetvel Açma başlığı altında Word Cetvel açma olayı nasıl yapılır bunu anlatmıştım. Bu başlık altında ise Word Cetvel Kapatma olayını detaylı vereceğim. 

Word Cetvel Açma

Yukarıdaki resimde Cetvel sekmesi işaret kaldırıldığında ise Word Cetvel Kapatma işlemlerini gerçekleştirmiş oluyoruz. Böylelikle bu Word Cetvel olayını, Word Cetvel Açma ve Word Cetvel Kapatma olayını sizler için detaylı bir şekilde açıklamaya çalıştım. Umarım Faydalı olmuştur.

YORUM YAZIN