Word Belgelerini Birleştirme

Word Belgelerini Birleştirme

Word Belgelerini Birleştirme Nedir

Word Belgelerini Birleştirme olayı aslında günlük hayatımızda ihtiyaç duyduğumuz bir yöntemdir. Örneğin elimizde birden fazla word belgesi olsun ve bu word belgelerinin içeriğini tek word belgesinde birleştirmek istiyoruz. Her kesin aklına gelen ilk basit ve biline yöntem herkes word belgelerini açar içeriğini sırası ile kopyalar yeni bir belgede kopyalanan içerikleri yapıştırarak işlerini halletmiş oluyor. Yada başka bir çözüm yolu olarak da word belgelerini birleştirme programı kullanılır.  Ben bu yazımda sizlere kopyalama işlemlerine girmeden yada  word belgelerini birleştirme programı kullanmadan farklı word belgelerini birleştirme işlemlerini göstereceğim. Şimdi başlayalım ben örnek olsun diye 3 adet word belgesi oluşturdum masa üstünde ve bu belgeleri birleştirmeye çalışacağım.

Word Belgelerini Birleştirme Nasıl Yapılır

Konu daha iyi ve anlaşılsın diye ben aşağıdaki şekilde de görüldüğü gibi resimler üzerinden gideceğim.

Word Belgeleri Birleştirme

Buradaki amaç fakir1, fakir2 ve fakir3 dosyalarını açmadan içerik kopyalamadan başka bir word belgesinde birleştirme işlemlerini yapmaktır. Ben burada her dosyanın içerisine de dosya isimleri ile aynı olacak şekilde karakter yazdım. Ayrı word belgelerini birleştirme işlemlerine başlamadan önce birleştirmek istediğimiz 4. word belgemizi açıyoruz. Açıldıktan sonra sırası ile;

Ekle>>Nesne>>Dosyadan Metin yolunu izleyerek devam ediyoruz.

Word Belgeleri Birleştirme Dosyadan

Bu sayfada Dosyada Metin seçeneği tıklandıktan sonra açılan pencerede eklemek istediğimiz Word belgelerini seçerek devam ediyoruz.

Word Belgeleri Birleştirme Ekle

Şekilde görüldüğü gibi 3 adet word sayfamızı seçme işlemlerini yaptık ve ekle diyerek devam ettik. Burada sizlere önemli iki husustan bahsetmem gerekiyor. Yukarıdaki şekilde görüldüğü gibi 2 numaralı alanda eklenecek olan belgenin türünü seçerek devam edebiliyoruz. Benim size tavsiyem bu alanda seçme işlemi yaparken Tüm Dosyalar kısmını seçmenizdir. Neden tüm dosyalar seçmeniz lazım ben onu sizlere açıklayayım. Bazen word dosyaları değil de not defteri olabiliyor bunları da bu yöntem ile birleştirebiliyoruz.

Word Belgeleri Birleştirme Son Aşama

Bu şekilde görüldüğü gibi ayrı word belgelerini birleştirme işlemeleri nasıl yapılır soruna açıklık getirmiş olduk. Bu yöntemleri izledikten sonra Elimizde diyelim 50 word belgesi olsun. Burada tek tek kopyalamaya çalışırsak epey zamanımızı alacaktır. Dolayısı ile word belgeleri nasıl birleştirilir sorusuna yada ayrı word belgelerini birleştirme nasıl yapılır sorularına cevap vermiş olduk.

Paylaşılmayan Bilgi; Bilgi Değildir.

Lütfen Sesimi Daha Fazla Duyurabilmek  ve Sizlere ulaşabilmek adına Siteme Abone Olursanız Daha Geniş Kitleye Sayenizde Ulaşmış Olacağım. Teşekkürler.

 

YORUM YAZIN