Excel’de Giriş Menüsü…

Excel’de Giriş Menüsü…

Excel Programa Giriş

Microsoft Excel kullanırken çoğu kişinin aslında yapmış olduğu en büyük hata her şeyi çok iyi biliyorum düşüncesi ile hareket etmektir. Oysaki bu düşünce insanı köreltir. Dolayısıyla bildikleri yetinir buda bir noktadan sonra zamanla kaybolur gider. “Excel Programına Giriş” makalemde üstünkörü bahsetmiştim okumak isterseniz göz atabilirsiniz. Neyse biz konumuza devam edelim Excel Açıldığında Excel Programına Giriş makalemde de resmini vermiştim tekrardan sizlere göstermiş olayım.


Excel Giriş Menüsü

Burada sırası ile giriş menüsü altında ki kontrollerin ne işe yaradığını nasıl kullanılacağını kısaca bahsedelim.

Kes: Bu kontrolle seçilmiş olan bir alanın başka bir yere taşınması için eldeki verinin komple taşınması için yapıldığı kontroldür.

Kopyala: Burada seçili nesnenin yada yazının kopasının üretildiği bir kontroldür.

Biçin Boyacısı: Burada bir nesnenin yada yazının özelliklerinin kopyalandığı ve özelliklerin başka nesne yada yazıya aktarılması için kullandığımız kontroldür. isminde de anlaşılacağı gibi sadece biçim olarak kopyalama yapar.

Koşullu Biçimlendirme: Burada excel ortamında bulunan verilerin belli şartlar biçiminde filtrelemesi olayıdır. Daha açıklayıcı olsun diye belli kurallar belirleyip istenen sonucun elde edilmesi olayı ile ilgili kullanılan kontroldür.

Sırala ve Filtreleme: Bu menüde ise belli bir kurala göre verilerin sıralanması olayı ile ilgili kullandığımız kontroldür. örneğin büyükten küçüğe sıralamak veya a dan z ye sıralamak gibi.

Kısaca menülerden Giriş sekmesinde en önemli olanları açıklamaya çalıştım. Umarım faydalı olmuştur. Başka bir makalemizde buluşmak dileği ile

Kalın Sağlıcakla.

Paylaşılmayan Bilgi; Bilgi Değildir.

YORUM YAZIN