Excel Şifre Koyma

Excel Şifre Koyma

Excel Şifre Koyma

Microsof Excel programının bizlere sunmuş olduğu kolaylıklardan bir tanesi de Excel Şifre koyma olayıdır. Ben bu makalemde Excel şifre koyma işlemleri nasıl yapılır bunu sizlere anlatmaya çalışacağım. Hemen hemen her kesimin kullandığı bir program olan excel programı bazı durumlarda gizli kalması gereken bilgilerin saklanması durumunda şifre ile korumak son derece önemlidir. Şu hususa değinmeden geçemeyeceğim. Excel şifre koyma işlemi için hazır paket program kullananlar azımsanmayacak kadar çoktur. Bu tür programların kullanılması son derece sorun teşkil etmektedir. Ben sizlere program kullanmadan Excel şifre koyma işlemini aktaracağım. Hazırsanız Başlayalım

Excel şifre koyma için bilgisayarımızda kurulu bulunan Microsoft Excel Programını başlat menüsünden  çalıştırıyoruz. Çalıştırdıktan sonra menüden Dosya menüsünden devam ediyoruz. Bende ki Office sürümü 2013 olduğundan parola eklemek için izlediğimiz yol sizinki ile farklı olabilir.  Çünkü sürüm değiştikçe farklılıklar oluyor.

Excel Şifreleme

Excel şifre koyma için karşımıza gelen alandan Dosya Menüsünden sonra karşımıza çıkacak olan alandan çalışma kitabını koru menüsünden devam ederek Parola ile şifrele alanından devam etmemiz gerekmektedir. Bu alandan sonra Excel şifre koyma alanı için açılan pencerede parolamızı yada şifremizi belirleyerek devam ediyoruz.

Excel Parola Koyma

Açılan bu pencerede gerekli parolamızı yazarak tamam diyoruz. Bu aşamadan sonra Excel Şifre koyma işlemleri başarılı bir şekilde tamamlanmış oluyor. Excel şifre koyma esnasında kolay bir şekilde hatırlayacağınız şifreyi koymanız sizin açınızdan daha iyi olacaktır. 

Excel Şifre Kaldırma

Bir önceki başlıkta Excel şifre koyma nasıl yapılır bunu öğrenmiştik. Bu başlık altında ise Excel şifre kaldırma olayını sizlere aktaracağım. Aslında Excel şifre koyma işini yaptıktan sonra Excel şifre kaldırma işinide çok rahat bir şekilde yapabiliriz.  Yine aynı şekilde Dosya menüsünden devam ederek parola ile şifrele dememiz gerekmektedir.

Excel Şifreleme
Excel Şifreleme

Parola ile şifre denildikten sonra açılan pencerede parola dolu bir şekilde gelecektir. Dolu olan parola silinir ve  tamam denilir.

Excel Şifre Kaldırma
Excel Şifre Kaldırma

Excel şifre kaldırma işlemi başarılı bir şekilde yapılmış oluyoruz. Bu makalemizde Excel şifre koyma ve Excel şifre kaldırma olayını sizlere detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştım Umarım faydalı olmuştur. 

Paylaşılmayan Bilgi; Bilgi Değildir.

Lütfen Sesimi Daha Fazla Duyurabilmek  ve Sizlere ulaşabilmek adına Siteme Abone Olursanız Daha Geniş Kitleye Sayenizde Ulaşmış Olacağım. Teşekkürler.