Excel Hücre Birleştirme

Excel Hücre Birleştirme

Excel Hücre Birleştirme olayı aslında bilinmesi durumunda çok kullanışlı olan bir yöntemdir. Excelde hücre birleştirmek  Özellikle Personel Bilgilerinin yazılı olduğu bir sayfada yada birden farklı hücredeki verilerin tek satırda birleştirmek istenmesi durumunda başvurduğumuz ilk yöntem excelde hücre birleştirme yöntemi olarak kullandığımız yöntem çok kullanışlı bir yöntemdir. Burada Konuyu belli başlı başlıklar halinde ele alacağım. konuyu anlatırken mümkün olduğu kadar örnekler üzerinden devam edeceğim.

Excel Hücre Birleştirme Formülü

Bu başlık altında sizlere excelde iki hücreyi birleştirme yada excelde birden fazla hücreyi birleştirme Formülü nasıl yazılır. Bunu göstermeye Çalışacağım. Excel de yer alan iki hücre düşünelim A3 ve A4 hücreleri Bu hücrelerdeki değeri alalım ve birleştirerek A5 hücresine yazalım. Bunu yaparken iki farklı formül kullanabiliriz.

  1. yöntem>>>> A5=A3&” “&A4
  2. yöntem>>>>A5=Birleştir(A3;A4)    

iki farklı şekilde yazabiliriz.

Excel Hücre Birleştirme

excelde hücre birleştirme formülünü kullandık. Sonuç Fakir YAZIYOR olarak görülecektir. Eğer tırnak işareti olmasaydı FakirYAZIYOR olarak görülecekti.

Excel Hücre Birleştirme Ad Soyad

Bu örnek üzerinden fazla durmayacağım mantık olarak Bir üstteki ile aynıdır. Excel Hücre Birleştirme Bu kısımda da  A5=A3&””&A4 yönetimini kullanalım. ve sonuca bakalım.

Excel Hücre Birleştirme

Excel Hücre Birleştirme Formülü bölümünde =Birleştir(A3;A4)   formülünü kullanmıştık bu bölümde ise =A3&” “&A4 fromülünü kullandık.

Hücre Birleştirme Komutu

birden fazla hücreyi birleştirmek istediğimizde istenen hücrede = işareti ile başlarız & işareti ile devam ederiz. İkinci olarak excelde hücre Birleştir komutunu kullanarak devam ederiz. bu makalemde sizlere excelde hücre birleştirme, Excel, Excel Hücre Birleştirme ad Soyad, Excel Hücre Birleştirme Formülü, Hücre Birleştirme, Hücre Birleştirme Komutu, excelde iki hücreyi birleştirme gibi konularda sizlere açıklık getirmeye çalıştım.Umarım faydalı olmuştur.

Paylaşılmayan Bilgi; Bilgi Değildir.

Lütfen Sesimi Daha Fazla Duyurabilmek  ve Sizlere ulaşabilmek adına Siteme Abone Olursanız Daha Geniş Kitleye Sayenizde Ulaşmış Olacağım. Teşekkürler.

YORUM YAZIN