Bilgisayara Şifre Koyma

Bilgisayara Şifre Koyma

Bilgisayar Şifresi Nedir Ne işe yarar?

Bilgisayar denilince günlük hayatımızda hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiş bir cihazdır. Öyle konuma gelmiş ki özel hayatımızı bağlayan belgelerin, resimlerin vs. gibi dökümanların saklandığı bir depo görevi gördüğünden insanlar için özel olduğundan kimsenin görmemesini istendiğinde en pratik ve kolay yöntem hatta tek yol Bilgisayara şifre koyma ile sorunun önüne geçilmiş oluyoruz. Bir anlamada Bilgisayara şifre koyma bilgilerin başkasının eline geçmesini sağlayan bilgisayarı koruyan paroladır.

Bilgisayara Şifre Nasıl verilir?

Bilgisayara şifre koymak için çoğu kişinin başvurduğu yöntem kendilerince kolay olarak gördüğü yöntem olup; buda Bilgisayara şifre koyma programları ile ilgili arayışlara girmektir. Bu konuda kesinlikle tavsiye etmediğim bir yöntemdir. Bir taraftan özel bilgileri koruyacaksın, diğer taraftan bilmediğin kaynaktan beslenen başka program kurup bilgisayara şifre koyma nın derdine düşeceksin. Bu anlamda Bilgisayara şifre koymak için arayışlara girmenize hiç gerek yoktur. Çünkü Windows bu kolaylığı zaten bizlere sunmuş vaziyette. 

Her şey güzel de Bilgisayara şifre nasıl konur sorusunun cevabı bizim için çok önemlidir. Bu soruya cevap verebilmek için öncelikle kullanılan Windows işletim sistemi bizim için önemlidir. Aslında sonuç olarak aynı kapıya çıkacağız ama birazda olsa izlenecek olan yol açısından değişiklik vardır. Ben burada Windows 10 kullandığım için Bilgisayara şifre nasıl konur sorusuna cevap verirken windows  10 üzerinden devam edeceğim.

Bilgisayar Şifre Koyma

Bilgisayarımız açık iken başlat menüsüne ve ardından ayarlar sekmesinden devam edilir.

Bilgisayar Şifre Koyma

Ayarlar sekmesi tıklandıktan sonra Bilgisayara şifre koyma için ayarlarlar penceresi açılacaktır. Açılan ayarlar penceresinde Bilgisayara şifre koyma kısmını yapacağımız hesaplar sekmesinden devam edilir. Hesaplar sekmesinden sonra açılan pencerede Oturum Açma Seçenekleri kısmından devam edilir.

Bilgisayar Şifre Koyma Seçenek

Bu pencerede parolanın nasıl girilmesi istenirse seçilir ve devam edilir. Ben genellikle Parola seçerek devam ediyorum. Sizlere de bu şekilde devam etmenizi öneriyorum. Parola tıklandıktan sonra açılan pencerede Değiştir sekmesinden devam edilir.

Bilgisayar Parola Koyma

Ben daha önce parola belirlediğim için Değiştir sekmesi çıkmaktadır. Sizde eğer parola belirlenmemiş ise Parola belirle seçeneği çıkacaktır oradan devam ederek Bilgisayara açılışta şifre koyma işlemini bitirmiş oluyoruz. Bu makalemizde Bilgisayar şifresi belirlenirken nasıl bir izlendiğini gördük. En sonunda Bilgisayara açılışta şifre nasıl koyulur sorusuna cevap vermiş oluyoruz. Kalın sağlıcakla …. 

Paylaşılmayan Bilgi; Bilgi Değildir.

Lütfen Sesimi Daha Fazla Duyurabilmek  ve Sizlere ulaşabilmek adına Siteme Abone Olursanız Daha Geniş Kitleye Sayenizde Ulaşmış Olacağım. Teşekkürler.

YORUM YAZIN