Bilgisayar Şifre Kaldırma

Bilgisayar Şifre Kaldırma

Bu makalemde ben sizlere bilgisayar şifre kaldırma olayını anlatacağım. Bilgisayar ilk açılışta masaüstü simgelerini ve masaüstünü görüntülemek için oturum açma parolası ister. Bu parolayı eğer bilmezseniz hiç bir şekilde oturum açmazsınız. Burada ki amacımız istenen bu parolayı kaldırma yani diğer bir değişle Bilgisayar şifre kaldırma olayını yapacağız. Eğer bilgisayarınızda hiç bir şekilde şifre yoksa bilgisayarınıza şifre nasıl konulur öğrenmek istiyorsanız Bilgisayara Şifre Koyma yazımı şiddetle okumanızı tavsiye ederim. Bu makalemde bilgisayara şifre konulmuş olarak varsayarak devam edeceğim. Şifresi olan bir bilgisayarda Bilgisayar Şifre kaldırma nasıl yapılır bunu adım adım öğreneceğiz. Bilgisayar şifre kaldırma işlemleri için öncellikle bilgisayara tanımlı olan kullanıcı hesaplarının olduğu denetim masasına gitmemiz gerekmektedir.

Bilgisayarda Şifre Nasıl Kaldırılır

Eğer bir Bilgisayarda Şifre Nasıl Kaldırılır bunu bilmiyorsanız hiç bir şekilde panik yapmanıza gerek yoktur. Sizden istediğim adım adım yazdıklarımı takip edin. Bu işlemler sizin için yeterli olacaktır. 

Bilgisayarda Şifre Nasıl Kaldırılır sorusuna verilecek olan cevabın ilk adımı öncelikle bilgisayardan kullanıcıların olduğu sayfaya geliyoruz. Bunun için Klavyeden Win + R tuşlarına beraber basılarak Çalıştır penceresini açıyoruz ve çalıştır penceresi açıldıktan sonra “control userpasswords2” veya “netplwiz” komutlarından herhangi birini yazarak Enter Tuşuna basıyoruz. Her İki komut ta da Kullanıcı Hesapları ekranını açılacaktır.

Bilgisayar Şifre Kaldırma
Bilgisayar Şifre Kaldırma

Bu ekrandan sonra bilgisayar şifre kaldırma işlemini yapmak için Enter tuşuna basılır ve aşağıdaki ekran açılır.

Bilgisayar Şifre Kaldırma Ekranı
Bilgisayar Şifre Kaldırma Ekranı

Bilgisayar Şifre Kaldırma Ekranı açık iken Ctrl+Alt+Del tuşlarına basılır ve parola değiştir sekmesinden devam edilir. Açılan pencerede mevcut parola girilir. Yeni parola alanı boş bırakılır ve tamam denilir. Bu şekilde mevcut parola kaldırılmış oluyor. Böylelikle Bilgisayar şifre kaldırma işlemleri nasıl yapılır bunu öğrenmiş olduk. Lütfen takıldığınız nokta olursa anlamadığınız nokta olursa yorum kısmına soru olarak sorabilirsiniz. Böylelikle makalemizin sonuna gelmiş bulunmaktayız.

Paylaşılmayan Bilgi; Bilgi Değildir.

Lütfen Sesimi Daha Fazla Duyurabilmek  ve Sizlere ulaşabilmek adına Siteme Abone Olursanız Daha Geniş Kitleye Sayenizde Ulaşmış Olacağım. Teşekkürler.

 

1 YORUM

  1. Avatar

    harika olmuş elinize sağlık

YORUM YAZIN