Android Eposta Kurulumu

Android Eposta Kurulumu

Android E posta

Android e posta günlük hayatta dijital ortam da verilerin adrese transfer edilmesi için kullanılan elektronik bir uygulamadır. Android e posta nedir sorusunun cevabı ise normal windows tabanlı işletim sistemler de kullanılan uygulamanın Android tabanlı olarak geliştirilmiş halidir. Bu dersimizde ben sizlere adım adım Android e posta nedir ve Android e posta kurulumu nasıl yapılır bunları sizlere anlatacağım. Hazırsanız başlayalım. Bu makaleyi okuduktan sonra sorunsuz bir şekilde Android e posta kurulumu nasıl yapılır öğrenmiş olacaksınız. 

Android E posta Kurulumu 

Öncelikle Telefonumuzu Açıyoruz. Kullanılan Android versiyonuna göre değişiklik olabilir. Ama mantık olarak Android e posta kurulumu hepsinde aynıdır. Ben Android 7.0 kullanıyorum.

Android e posta kurulumu Adım 1 :Uygulamalar menüsünden devam edilir.

Android Menü

Android e posta kurulumu Adım 2 :Ayarlar Menüsünden Devam edilir

Android Ayarlar

Android e posta kurulumu Adım 3 :Cloud ve Hesaplar Sekmesinden devam edilir

Andorid Hesaplar

Android e posta kurulumu Adım 4 :Açılan Pencerede Hesaplar seçilir.

Android Hesap Ekleme Menüsü

Android e posta kurulumu Adım 5 :Yeni hesap ekle sekmesinden devam ediyoruz.

Android Hesap Türü Seçimi

Android e posta kurulumu Adım 6 :Açılan pencereden Hesap türünü seçerek devam ediyoruz. Genellikle Android sistemlerde Exchange kurulumu zor olduğundan kimse pek kuramıyor. Ben burada Exchange kısmından devam edeceğim.

Android Exchange

Android e posta kurulumu Adım 7 :Açılan pencerede Eposta ve şifre girilir. ve oturum açılır. Kısmından devam edilir. Yüzde 99 kurulum başarısız mesajını alırsınız. Bunun için panik yapmanıza gerek yoktur.

Android Eposta Bilgileri

Android e posta kurulumu Adım 8 :Açılan en son pencerede Etki alanı ve sunucu kısmını doldurarak devam ediyoruz. Etki alanı ve sunucu için ilgili kurum ile görüşerek temin etmeniz lazım. Bu bilgileri girdikten sonra devam ederek Eposta kurulum içini bitirmiş oluyoruz.

Android Eposta Manuel Kurulum

Kurulum işlemlerimiz bitmiş oluyor.

Android e posta programı

Google Play üzerinden Android e posta programı yazarak gerekli uygulamayı temin edebilirsiniz. Kullanmış olduğunuz Eposta gmail ise Gamil uygulamasını Yahoo ise Yahoo Uygulamasını yada Exchange ise Microsoft Exchange Ugulamasını temin ederek giriş yapabilirsiniz.

Android E posta Exchange Nedir?

Microsoft Exchange  şirketlerin kendi aralarında yada kişiler ile iletişim sağlayabilmeleri için Microsoft tarafından geliştirilen uygulamadır. Exchange uygulaması sadece kurumlar yada şirketlerde kullanılır. Hem eposta hem veri transferi hem personel yönetimi için kullanışlı bir uygulamadır.

Android E posta Rehber Ekleme

Android işletim sistemine sahip bir telefonda Android e posta kurulumu yapıldıktan sonra  Eposta  veri depolaması olarak da kullanılabilir. Örneğin en önemlisi rehberinizi yedekleyebilirsiniz. Zaten  rehberi telefona yada sim karta kaydetmek pek de mantıklı bir iş değildir. Çünkü telefon bozulduğunda ya sim kartınız kırıldığında rehber komple gider. Peki rehberi nasıl ekleriz. Adım adım bakalım. Eposta adresi kurulmuş olan telefona Kişi ekleneceği sırada karşımıza çıkmaktadır. Aşağıda ki resimde de görüldüğü gibi Google yazan yere tıklandığında Rehberin nereye ekleyeceğimizi soruyor.

Android Rehber Seçimi V2

Açılan menüden ilgili eposta hesabı seçilir ve devam edilir.

Android Rehber Seçimi

İlgili bilgiler yazıldıktan sonra Ekle tuşundan Ekleyerek işlemlerimizi bitirmiş oluyoruz. Böylelikle Android e posta programı üzerinden Android e posta kurulumu nasıl yapılır bunu öğrenmiş olduk. Umarım faydalı olmuştur. Kalın Sağlıcakla. 

Bunlarda İlginizi Çekebilir

2 YORUM

  1. Avatar
    Fuat ERDOĞAN

    Çok güzel bir paylaşım olmuş elinize sağlık.

YORUM YAZIN